JAK DIGITALIZACE MĚNÍ FIREMNÍ KULTURU 💡

➡️Digitalizace není jen o nových technologiích, ale také o změně myšlení, přístupu k práci a podpoře pozitivní atmosféry. Zatímco se firmy stále více spoléhají na digitální nástroje a automatizaci, často přehlížejí, jak velký vliv může mít tato transformace na jejich firemní kulturu. A právě kultura je tím, co dělá každou společnost jedinečnou a ovlivňuje její úspěch. Zmiňuje Jan Lipový.

– Flexibilita a rovnováha mezi pracovním a soukromým životem: Digitální nástroje umožňují pracovat odkudkoliv a kdykoliv a vyhovět různým životním stylům. Flexibilní zaměstnanci jsou často produktivnější a angažovanější. Navíc flexibilní pracovní doba je vyhledávaný benefit.

– Podpora spolupráce: Díky moderním technologiím mohou lidé pracovat společně na projektech, a to i když se fyzicky nachází na různých místech. Digitální nástroje posilují spolupráci napříč odděleními a vytváří atmosféru, kde každý přispívá k dosažení společných cílů.

– Inovace a kreativita: Digitalizace otevírá dveře novým technologiím a nástrojům, které mohou inspirovat zaměstnance k inovacím a kreativním řešením.

– Transparentnost a otevřená komunikace: Platformy pro interní komunikaci umožňují zaměstnancům snadný přístup k důležitým informacím, novinkám a interním procesům. Usnadňují tak komunikaci mezi zaměstnanci, což vede k lepší koordinaci a efektivitě práce.

– Personalizace: Díky digitalizaci mohou firmy nabídnout svým zaměstnancům personalizované nástroje a programy, které odpovídají jejich individuálním potřebám a preferencím.

– Skvělý 1. dojem: Proces nástupu nových zaměstnanců je jedním z kritických momentů, který má velký dopad na jejich vnímání firemní kultury. Pokud je onboarding zdlouhavý, neorganizovaný a založený na papírování, může nováčka odradit. Digitalizace tento proces může zjednodušit a zefektivnit, potřebné informace lidé najdou rychle, přehledně a srozumitelně.

– Podpora rozvoje zaměstnanců: Digitální nástroje umožňují zaměstnancům neustálý rozvoj. Firmy, které investují do svých zaměstnanců prostřednictvím online kurzů, webinářů a dalších forem vzdělávání, dávají zaměstnancům najevo, že je jejich rozvoj pro ně důležitý. Školení jsou často navíc efektivnější, jelikož je může zaměstnanec absolvovat dle svého aktuálního času a energie.

– Kontinuální zpětná vazba: Digitalizace umožňuje poskytování kontinuální zpětné vazby, která pomáhá zaměstnancům rychleji se zlepšovat a také lépe porozumět tomu, co od nich vedení očekává, ať už se jedná o hodnocení cílů, zkušební doby, nebo pravidelné roční hodnocení.

Myšlenka digitalizace často náročných HR procesů se vám líbí, ale zatím nevíte, jak se do toho pustit? Chcete se dozvědět více o zefektivnění některých procesů? Získat konkrétní inspiraci?
➡️➡️Připravili jsme pro vás HR ON-LINE KÁVU Honzy Lipového – automatizace HR procesů v náboru a vzdělávání, kterou plánujeme na 📆 9. prosince 2024 od 10:00 do 10:45 h.

Kontakty

Chcete vědět víc o tom, co Svaz personalistů dělá a řeší? Nebo máte téma, které by si mezi personalisty
zasloužilo víc pozornosti? Dejte nám vědět:

Svaz personalistů České republiky

Sídlo:
náměstí 14. října 1307/2, Smíchov, 150 00 Praha 5 - zobrazit na mapě
GPS souřadnice:
50°4'23.027"N, 14°24'27.455"E, nebo 50.0730631N, 14.4076264E

Korespondenční adresa:
Jiráskova 490, 738 01 Frýdek-Místek - zobrazit na mapě
GPS souřadnice:
49°41'2.426"N, 18°21'18.814"E, nebo také 49.6840072N, 18.3552261E

IČ: 07109971
DIČ: CZ07109971
Spolek veden u Městského soudu v Praze, pod spisovou značkou L 70344.

Telefon: +420 777 749 166

Kontaktní osoby:
Petr Otáhal, prezident svazu
E-mail: prezident@svazpersonalistu.cz

Simona Šutariková, tajemník svazu
E-mail: tajemnik@svazpersonalistu.cz

Odkazy na sociální síťě:

Kontaktní formulář

    Antispamová ochrana - klikněte prosím na ikonu: letadlo.


    » Zobrazit bližší informace o GDPR