NOVINKY V SEKCI PRO SPOLUPRÁCI SE ŠKOLAMI

Brigádníci na léto? Jak na to radí Katka Krausová, vedoucí sekce.

Blíží se doba letních prázdnin, kterou využívá spousta studentů jako dobu, kdy si může přivydělat „nějakou tu korunu“ a firmy nabírají brigádníky, protože potřebují pokrýt dovolené svých zaměstnanců. Přednostně většina z nich nabízí práci pro děti zaměstnanců. Pokud také patříte k firmám, které potřebují přes léto vykrýt dovolené svých zaměstnanců, je nejvyšší čas začít hledat, školy a studenti jsou ideální zdroj.

Níže několik tipů, které se nám osvědčily:

  • Máte studenty na praxích? Vyberte si z nich ty, se kterými jste spokojeni a brigády jim nabídněte přednostně, máte jedinečnou možnost „nekupovat na výpomoc zajíce v pytli“
  • Máte jiné spolupracující studenty? Udělejte to samé a oslovte je, dejte jim přednost. Zcela jistě ocení aktivitu z Vaší strany a to, že s nimi počítáte přednostně Vám zvýší kredit.
  • Pokud spolupracujete se školami, umístěte po dohodě nabídku brigád na školní nástěnky nebo web, než se stihnou žáci a studenti „rozprchnout na prázdniny“. Na základě nabídky brigády ve škole pak můžete získat další spolupracující studenty, nebo rovnou budoucí zaměstnance.
  • Pokud uzavřete dohodu na delší dobu, než jenom období prázdnin, můžete brigádníky pokrýt výpadky zaměstnanců přes víkendové směny, někteří studenti ocení zdroj příjmů i mimo prázdniny.
  • Nezapomeňte na práce, které jsou pro mladistvé zakázané – například práce v riziku, noční práce, práce ve výškách a nebo omezení délky směny na 8 hodin, stejně tak jako na povinnost pracovně lékařských prohlídek pro mladistvé zaměstnance, vyplatí se mít dokumentaci v pořádku.
  • Neházejte žádosti nezletilých zájemců šmahem do koše, z dlouhodobé perspektivy se vyplatí věnovat čas a úsilí mladším studentům – jejich motivace pro přivýdělek je obvykle vyšší a často se také stává, že zletilí zájemci bývají „rozebraní“ dříve a spoluprací práce s firmou, která jim brigády umožnila ještě před dosažením 18 let.
  • Věnujte čas jejich zaškolení a připravte jim kratší brožurku nebo leták ze základními informacemi, aby nebyli „ztracení“. Ušetříte si tím spoustu času a dalšího vysvětlování a pomůžete tím předejít nedorozuměním. Neočekávejte, že budou schopni si zapamatovat byť jen polovinu z toho, co jim řeknete. Je to normální a právě proto je dobré, aby se k důležitým informacím mohli později vrátit.

    Doufáme, že se Vám podaří na léto najít zodpovědné a pracovité pomocníky, kteří pro Vás budou přínosem a nejen zátěží, a že získáte potenciální zaměstnance nebo spolupracující studenty.

 

Kontakty

Chcete vědět víc o tom, co Svaz personalistů dělá a řeší? Nebo máte téma, které by si mezi personalisty
zasloužilo víc pozornosti? Dejte nám vědět:

Svaz personalistů České republiky

Sídlo:
náměstí 14. října 1307/2, Smíchov, 150 00 Praha 5 - zobrazit na mapě
GPS souřadnice:
50°4'23.027"N, 14°24'27.455"E, nebo 50.0730631N, 14.4076264E

Korespondenční adresa:
Jiráskova 490, 738 01 Frýdek-Místek - zobrazit na mapě
GPS souřadnice:
49°41'2.426"N, 18°21'18.814"E, nebo také 49.6840072N, 18.3552261E

IČ: 07109971
DIČ: CZ07109971
Spolek veden u Městského soudu v Praze, pod spisovou značkou L 70344.

Telefon: +420 777 749 166

Kontaktní osoby:
Petr Otáhal, prezident svazu
E-mail: prezident@svazpersonalistu.cz

Simona Šutariková, tajemník svazu
E-mail: tajemnik@svazpersonalistu.cz

Odkazy na sociální síťě:

Kontaktní formulář

    Antispamová ochrana - klikněte prosím na ikonu: strom.


    » Zobrazit bližší informace o GDPR