STRATEGIE MPSV – JIŽ NA JARNÍCH HR KONFERENCÍCH V OSTRAVĚ A V PRAZE

Jednou z přednášejících našich JARNÍCH HR KONFERENCÍ HR konferencí 28. května v ostravském Imperialu a 30. května v pražském kině Přítomnost bude PhDr. Adéla Šeredová Purschová z Ministerstva práce a sociálních věcí.

1) Jakou přednášku na jarní HR konference připravujete?

Za ministerstvo práce a sociálních věcí chystáme příspěvek věnovaný prvním výsledkům našeho vlastního průzkumu v oblasti diverzity a flexibility na pracovištích, který je součástí dotačního programu Diverzitní a flexibilní pracovní kultura. Cílem průzkumu je získání vstupních informací od zaměstnavatelů o flexibilitě pracovního prostředí, rozmanitosti kolektivu a inkluzivitě.

2) V čem může účastníkům konference konkrétně pomoci?

Za jeden z nejpřínosnějších vstupů naší prezentace považuji srovnání pohledu zaměstnanců a zaměstnavatelů, řadových pracovníků a managementu. Porovnání dat za zaměstnavatele a zjištění od zaměstnanců a míra jejich souhlasu s různými výroky může personalistům pomoci získat velmi cenný pohled z obou stran. Zcela konkrétně také můžeme pomoci a poradit, jak u nás získat na podporu a rozvoj diverzity a flexibility dotaci.

3) Na co se na HR konferencích těšíte?

Především na osobní setkání se spoustou inspirujících lidí, společnou energii měnit trh práce k lepšímu a pochopitelně i na nové informace a poznatky užitečné pro naší práci.

4) Na čem aktuálně (dlouhodobě) ve firmě pracujete?

Na konferenci jsme byli pozváni jako zástupci nikoli personalistů, ale veřejné instituce, která na personalisty cílí svou dotační politiku. Tudíž naše práce dlouhodobě spočívá v tom, že se snažíme tuto politiku nastavit tak, aby co nejlépe odpovídala potřebám cílovým skupin, v tomto případě zaměstnanců, a zároveň také zaměstnavatelů jakožto potenciálních realizátorů projektů. Aktuálně spravujeme dotace asi třiceti zaměstnavatelů na podporu diverzity a flexibility na jejích pracovištích, zároveň stále hledáme nové žadatele.

Na JARNÍ HR KONFERENCE plánované na úterý 28. května do Ostravy a čtvrtek 30. května do Prahy se můžete přihlásit snadno na: www.svazpersonalistu.cz (účast je pro členy zdarma). Bohužel pražská HR konference je již několik týdnů beznadějně obsazená, v Ostravě zbývají poslední volná místa.

Please prove you are human by selecting the truck.